Hudba

Hudba je dôležitou časťou môjho života. Na ĽŠU som sa učil hrať na trúbke, doma som sa naučil na gitare. Pravdu povediac, nebol som excelentý hráč, a aj keď už teraz naozaj nehrávam, láska ku gitare ostáva …

Najskôr som sa započúval najmä do rockovej, či skôr metalovej hudby. Moje obľúbené skupiny od tých čias do teraz sú najmä: Iron Maiden, Manowar a veľa ďalších skvelých slupín.

Počúval som aj vážnu hudbu. Mojim favoritom v tejto oblasti je J.S.Bach. Páči sa mi aj moderná interpretácia klasiky, tak ako ju robí Vanessa Mae. Podľa mňa je Vanessa skutočný talent.

Z obdobia puberty mi ostali aj obľúbení pesničkári: Jarek Nohavica a Karel Kryl. Obaja svojimi piesňami protestovali i zabávali. Kryl mal poéziu, pri čítaní ktorej ste melódiu priam počuli. Obaja ma však svojimi piesňami ovplyvnili. A počúvanie ich piesní ma baví stále.

Počas štúdia na výške sa mi zapáčili Red Hat Chilli Peppers, ale aj Mike Oldfield. RHCP počúvam, ak sa potrebujem nabiť energiou, alebo neskutočnými melódiami Johna Fruscianteho… Btw, počuli ste už jeho vlastnú pieseň Hope? Uff… A to sa priznám, že som RHCP v podstate nikdy nemal veľmi rád. Začalo to obdobím „Socks on the cocks“ a skončilo, keď som započúval do opusu Californication. Ale ktovie, či takto budú šľapať aj bez Fruscianteho génia…

Oldfielda som počúval najmä pri učení, jeho hudba mi pri ňom neskutočne pomáhala. Ešte musím spomenúť:

Therion, neskutočne dobrá pecka
W.A.S.P: fakt som roky netušil, že sú až takí dobrí
Guns ‚n‘ Roses: škoda, že Axlova minulosť mu kazí súčasnosť

Uvidíme, čo budem počúvať ďalej. Naposledy som sa posadil z Tenacious D… Nie, že by som sa stal fanúšikom ich filmov, to fakt nehrozí. Ale scéna so skladbou  Beelzeboos sa nedá nazvať inak, ako geniálna.

Hlavné však podľa mňa je, aby sme sa pri hudbe zabávali  🙂

Zanechajte odkaz

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.